ABSOLUTE BLACK

Yeryüzünün temel taşlarından biri olduğu düşünülen granit, içinde bulunan farklı minerallerin yoğunluğu ile değişik renklerde bulunmaktadır. Granitler jeotermal suların oluşumunda etkili unsurlardır. Yeraltında iken yüksek ısı halinde duran granitler hem yer altı sularını ısıtır, hem de içeriğinde bulunan mineralleri de suyun bünyesine ekleyerek zengin mineralli bir karışım hazırlar. Granit, ısı yalıtımında etkin bir rol oynayabilen, bu sayede de mekânların yalıtımına da katkısı olan, yapı maddeleri arasında en sert olanıdır. Dayanıklılığı sebebiyle uzun yıllarca kullanılabilir. Tezgâh gibi yerlerde rahatlıkla kullanılabilecek darbelere ve ısıya karşı güçlü bir yapısı vardır. Bu yapısal özelliği sayesinde, kullanılan granitin kalınlığı sadece birkaç santim olmaktadır. Sonuç olarak hem ince hem güçlü duruşu ile karakteristik bir özellik kazanmaktadır. Kullanım alanının genişliği ve dayanıklı yapısı sebebiyle tercih edilen granit, görsel yönüyle de kullanıcılarının onayından geçmektedir. Cila ile kolaylıkla uyum sağlayan bir yapısı vardır. Aynı zamanda dayanıklılığı sebebiyle basınç ve çözeltili maddelere karşı sağlam bir duruşa sahiptir. Kristalize yapısı dolayısıyla granitlerin koyu renk olanları görsel açıdan daha hoş durmaktadır. Özellikle siyah granit, ışıltılı gece görünümü ile siyah olmasına rağmen, insana temizlik hissi vermektedir. Bahçe dekorasyonu, süs eşyaları, merdiven basamakları, otantik mekân yer kaplamaları, mutfak tezgâhları, yemek masası gibi birbirinden farklı birçok alana kendisini yakıştırabilen siyah granit modellerini firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. Mutfak ya da lavabo tezgâhlarınızda kullanacağımız granit kalınlığı, dayanıklılığı sebebiyle en fazla 2-3 santimetre olmaktadır. Siyah granit; yeryüzünün vazgeçilmez yapı taşları olduğu düşünülen granit, jeotermal su oluşumunda büyük rol oynar. Granitler yer altı sularını ısıtır ve barındırdığı mineralleri suya karıştırarak, zengin bir karışım ortaya çıkarır. Granitler, ısı yalıtımında etkili rol oynar. Yapı malzemelerinde en çok tercih edilen temel taşlardan biridir.

Siyah granit, siyah renkli olması özelliği ile her daim temiz ve parlak bir görünüm yansıtır. Siyah granit modelleri tercihe göre şekillenir. Gece siyahının şık görünümü sayesinde, kullanıldığı her alana şık ve göz alıcı bir detay sağlar. Siyah granit kattığı lüks görsellik ile yaşam alanlarınıza değer katar. Granit sürekli bakım gerektirmeyen özel bir mineral yapıya sahiptir. Işığı yansıtarak parlak bir görseller ortaya çıkarır.

Absolute Black granitin estetik yapısı, pek çok alanda kullanabilme avantajı sağlar. Çözeltiye karşı dirençli özelliğe sahip olması bakımından mutfaklar gelir. Bunun yanı sıra; döşemelerde, duvar taşı olarak, bordür ve basamaklar gibi çeşitli alanlarda Absolute Black granit tercih edilebilir.

Kolaylıkla cilalanabilme özelliği taşıyan Absolute Black granit, cilalandıktan sonra cilayı uzun süre üzerinde taşır. Uzun süre boyunca parlaklığını kaybetmeme özelliği sayesinde, kullanıldığı her alana şık bir görünüm kazandırır. Banyo dekorasyonu ve mekanınızda çeşitli dekoratif düşüncelerde Absolute Black graniti kullanabilirsiniz.

Absolute Black granit dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahiptir. Isı yalıtımı görevi görme özelliği taşır. Yapı maddeleri içerisinde en sert olan malzemedir. Dayanıklı yapısı sayesinde yıllarca zarar görmeden kullanılabilir. Darbelere ve ısıya karşı yüksek direnç sahibidir. Absolute Black granit dayanıklı yapısının yanı sıra, görsel olarak da şık bir görünüm oluşturur. Sertliği sayesinde mutfak tezgahlarının vazgeçilmez malzemesi olmuştur. Absolute Black granit basınca karşı dayanıklılığı ve asidik maddelere karşı direnci sayesinde, pek çok alanda güvenle kullanılabilir.

Absolute Black;  tamamen siyah görünümlü bir granittir. Her türlü iç ve dış dekorasyon çalışmasında, özel masa ve sehpa tasarımları ile tezgah uygulamalarında Absolute Black granit kullanılmaktadır. Net siyah görünüme sahip bir üründür. Absolute Black;  özel yüzey işlemesi yaptığımız zaman sahip olduğu net görüntü ile her türlü alanda hem tam yüzey hem ara desen elemanı olarak rahatlıkla kullanabilmekteyiz. Siyah granit modelleri içinde en sık kullanılan ürünlerden biridir.
Nero Zimbabwe;
 siyah renkte çok hafif dalgalı görünüme sahiptir. Banyo ve mutfak tasarımları, zemin döşeme, basamak ve denizlik çalışması, masa projelerinde Nero Zimbabwe granit sıkça tercih edilen bir üründür. Nero Zimbabwe diğer adı ile Zimbabwe koyu siyah granit sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen granittir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır. Nero Zimbabwe granit, siyahın  asaletini sevenler için harika bir seçim. Parlak dış yüzeyi ve göz alıcı pürüzsüzlüğü ile görenleri cezbeden Nero Zimbabwe granit, dayanıklılığı ile de göz dolduruyor. Nero Zimbabwe granitin hafif kırçıllı görünümü, granitin sertliğine bir parça olsun yumuşaklık katıyor. Özellikle mutfaklarda elegant bir görünüm elde etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan bu doğal taş, dayanıklılığı ile de kullanıcıların tercihlerini etkilemektedir. Özellikle mutfak tezgahı olarak kullanımı yaygın olsa da, iç ve dış mekanlarda, pek çok mimari projede, duvar döşemelerinde ve banyolarda da vücut bulmakta. Dikkat çekici bir görünüme sahip olan Nero Zimbabwe granit, Afrika granitleri kategorisine girmektedir. Nero Zimbabwe granit iç ve dış cephe kaplaması olarak projelerin farklı alanlarında uygulanabilen sağlam ve şık bir malzemedir. Ayrıca masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

Nero Zimbabwe, Zimbabwe’de taş ocağı çıkarılan bir tür siyah granittir. Bu taş özellikle mutfak tezgahı, anıt, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Çin taş pazarında ‘’Mutlak Siyah Zimbabve Granit, Negro Zimbabve Granit, Nero Assoluto Z Granit, Noir Zimbabve Granit, Zimbabve Siyah Granit’’ olarak da adlandırılır.

Negro Zimbabwe, bileşimindeki kuvarsın küçük parıldayan kıvılcımları ile karakterizedir. Bu mineral yüzeyine canlı bir parlaklık kazandırır. Böylesine güçlü bir granitin görsel etkisi, onu lüks konutların ve binaların kaplanması için mükemmel kılar; mutfaklarda ve banyolarda estetik sonuç hem görkemli hem de moderndir. Negro Zimbabwe granit aynı zamanda kamusal alanlara ve perakende satış kuruluşlarına sofistike bir çekicilik kazandırması ve stillerini geliştirmesi için şiddetle tavsiye edilir.

İngilizce literatürde Absolute Black granit ‘Absolute Black Zimbabwe Granite, Negro Zimbabwe Granite, Nero Assoluto Z Granite, Noir Zimbabwe Granite, Zimbabwe Black Granite, Nero Zimbabwe Granite, Absolute Black Granite “diye adlandırılır.