AMAZON

Doğal taş materyallerin kullanımı modern inşaatta kalıcılık ve zerafet katmaktadır. Herhangi bir doğal taş veya doğal taş kombinasyonu, estetik açıdan hoş bir görüntü ile bina alanınızı geliştirecek ve düşük bakım gerektiren yüksek performanslı bir cephe sağlayabilir.

Amazon granit, gri ve beyaz tonlara yakın çok renkli yapısının yanında yüzey işlemlerinde, honlu, kumlamalı, patinatolu, mat ve cilalı gibi her türlü çalışmaya uyum sağlayabilen çok kaliteli ve güzel bir üründür.

Amazon granit, binalar, döşemeler, köprüler, anıtlar ve daha pek çok dış mekan projede kullanılmaktadır. İç mekanda ise cilalı granit döşeme ve fayans, tezgah üstü, döşeme zeminleri, merdiven basamakları ve diğer birçok tasarım objeleri olarak uygulanabilir. Amazon granit, özellikle mutfaklarda dolap tasarımlarına uygun bir görüntü yapısı sunması bir diğer tercih sebebidir.

Amazon granit ’’Karye Yaylak Granit, Sivrihisar Yaylak Granit, Hisar Gri Granit’’ isimleriyle de bilinmektedir.

Karye yaylak granit, Türkiye’de çıkarılan bir tür gri granittir. Bu taş özellikle yapı taşı, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç, dış, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Sivrihisar yaylak granit olarak da adlandırılır. Karye yaylak granit; cilalı, kesilmiş, zımparalanmış, taşlanmış, kumlanmış, eskitme, alevlenmiş vb. olarak işlenebilir.

Türkiye’nin en homojen granit çeşitlerinden olan Hisar yaylak granit; gri ve yeşil arka fonlu granit çeşitlerindendir. Yapısının homojen olması nedeniyle geniş mekan uygulama projelerinin önemli taşları arasında yer almaktadır. Sivrihisar granit açık gri tonlu siyah ve beyaz küçük desenleri vardır. Özellikle dış alanlarda zemin ve duvar kaplamaları ile iç alan zemin döşemelerinde ve kaldırım üretiminde Sivrihisar granit kullanılmaktadır. Fiyat ve performans açısından ülkemizde en çok tercih edilen açık ton gri granit modellerinden bir tanesidir.

Hisar gri granit yerli üretim granit çeşitlerindendir. Türkiye’nin Eskişehir ilinden çıkarılan Sivrihisar yaylak granit, yurt dışına ithal edilen ve kalitesi sayesinde ülkemizi başarıyla temsil eden bir granittir. Görünüm olarak gri renkli, küçük noktacıklarda olan bu granit, hem yapı, hem de görünüm olarak ’’ Aksaray yaylak granite’’ de benzer. Feldspat ve kuvars mineralleri içerdiği için hem parlak, hem de oldukça serttir. Blok ya da plaka halinde çıkarılması “ebatlı taş” kategorisine girmesine neden olur. Sivrihisar granit yüzeyinde oluk, gedik bulunmadığından çokça tercih edilir ve oldukça kullanışlıdır. Gayet uygun olan Hisar gri graniti fiyatı ve  yer kaplamaları, her tülü döşeme ve ısı izolasyonu ve ev içi gruplarda kullanım gibi geniş kullanım alanı Hisar gri graniti ön plana çıkartır.

Sivrihisar yaylak granit, yerli bir üründür.  Eskişehir ocaklarından çıkartılır. Kaliteli görünümünden hemen sizlerde yararlanmaya başlayarak kullanabilirsiniz. Ortamlarınızın muhteşem şekilde görünmesine de yardımcı olur.  Sivrihisar yaylak granit tezgah sayesinde ortamlarınızın daha görsel yönden şık görünmesini sağlamış olursunuz. Fiyatları değişkenlik gösterir. Gri renge sahiptir. Harika bir yüzeyi bulunuyor. Böylelikle dekoratif görünümleri ortaya en güzel şekilde çıkarmaya başlamanız mümkün hale dönüşecektir. Gri granitler içerisinde kendisine yer bulan bir ürün olmaktadır. Sivrihisar yaylak graniti uzun yıllar sorun yaşanmadan bu ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Fırçalanmış ve patinatolu, bordür ve küp taş, kumlanmış ve honlu, mucartalı, yakılmış ve epoksi gibi çeşitleri bulunuyor. Hisar gri granit, merdiven ve basamak kaplama, süpürgelik ve rıht, havuz, banyo, mutfak ve duvar kaplamalarında tercih edilen bir ürün olmayı başarıyor. Bu sayede sizlerde bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem iç hem de dış mekanlar için uygun bir üründür.

İngilizce literatürde Amazon granit’’ Sivrihisar Yaylak Granite, Karye Yaylak Granite, Hisar Yaylak Granite, Sivrihisar Yaylak Granite, Karye Yaylak Granite, Sivrihisar Grey Granite, Amazon Granite’’ diye adlandırılır.