BLACK AZİZA

Siyah mermer oluşum esnasında az rastlanan başkalaşım geçirmiş kayaçlarla etkileşime girerek rengini siyah, mavimtırak ya da esmerimsi bir tona yöneten mermer çeşididir. Aslında doğada mermer kaynakları oldukça fazladır. Çok fazla dayanıklı olmaları ve aynı zamanda kullanım alanlarının geniş olması nedeniyle insanlar mermerin renginden çok kullanışına bakmaktadır. Ama siyah mermer diğer mermerler arasında hem daha kaliteli bir kullanım sunmakta hem de oldukça sağlıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Tüm bunların yanında siyah renkteki mermerinde yarattığı şık görüntüden bahsetmek seçimlerinizi etkilemek için yeterli olacaktır. Siyah mermer içerisinde çizgi halinde beyaz parçacıklar bulundurabilir. Bu bazen nokta şeklinde de olabilir ve aslında mermerin oluşum aşamasında kayaçlarla etkileşime girdiğini göstermek için yeterli bir görüntüdür. Bu konuda mermerin herhangi bir kırık ya da çatlak beslemediğinden emin olmak için biraz dikkat yeterli olacaktır. Siyah mermerin diğer mermerlerden çok daha uzun süre kullanılabilmesinin yanında bilinmesi gereken diğer önemli özelliği ise çatlama noktalarını hemen belli ediyor oluşudur. Siyah mermer sağlamlığı ile çatlama ya da kırılma gibi bir etki yaratmaz.

Saint laurent black gold, siyah rengi asaletini tüm ihtişamıyla üzerinde taşımayı başaran bu doğal taş türü üzerinde ince beyaz ve bakır renginde çizgiler barındırır. Doğal taşların bir özelliği olarak karşımıza çıkan bu damarlar hem doğallık hem de efsunlu bir görünüm kazandırmaktadır. Saint laurent black gold mekanlara derinlik ve görkem katmak için harika bir tercih olabilecek bu yapı malzemesi hem görünüm anlamında hem de kulanım kolaylığı itibariyle kullanıcısını memnun etmeyi başarabilen türlerdendir. Hemen her alanda kullanılabilecek türden olan saint laurent black gold, dayanıklı, güçlü, aşınma ve çizilmelere dayanıklı, kolay temizlenebilen, kırılmaz yapıdadır. Saint laurent black gold gerek dış mimaride gerekse iç mimaride tercih edilen ürünü dekoratif alanlarda kullanmak da mümkündür. Nero tunisi mermeri üzerinde barındırdığı kendinden çizgi desenleri, birbiriyle kombin halinde yerleştirildiğinde eşsiz bir doğallık elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Nero tunisi mermeri için net koyu siyah rengi ile dikkatleri üzerinde çeken bu ürün için siyah severlerin favorisi demek oldukça uygun olacaktır. Yurt dışı doğal taş pazarında da yoğun rağbet gören ürün iç pazarda da aynı revaçtadır.

Sahara noir mermeri gibi koyu renkli taşlar, yapılarda dekoratif özelliği yüksek olan bir unsur olarak kullanılabilmektedir. Sahara noir mermeri özellikle açık renkli taşlarla beraber kullanıldığında, ürünler birbirine renk olarak tezat oluşturdukları için, birbirlerini görsel olarak patlatırlar ve böylece dikkat çeken bir güzellik kazanırlar. Bu anlamda siyah mermer kullanımı, yapının güzelliğini bir üst noktaya taşımakta önemli bir araç olma özelliği kazanmaktadır.

Siyah mermerlerin diğer önemli bir özelliği de parlaklığını yansıtabilmesidir. Üretim sürecinde siyah mermerler gibi koyu renkli mermerler, cila sonrası yüksek parlaklık değerleri vermektedir. Bu parlaklık ürünün daha gösterişli bir izlenim vermesine yardımcı olmaktadır.

Ülkemiz birçok renk mermerde zengin olduğu gibi siyah mermer ocakları konusunda da zengindir. Hem işlenmiş ürün olarak hem de hammadde olarak yüksek miktarlarda ihraç edilebilen siyah mermerlerimiz özellikle iç Anadolu bölgesi ve çevresinde yoğun olarak bulunmaktadır.

Saint laurent black gold, yarı değerli bir siyah bakır mermerdir. Kakao tonlarında hoş bir kristal arka plana ve ara sıra mercan rengi notalarının dokunduğu ince beyaz damarlara sahiptir. Fransız ismine sahip bu doğal taş, iştah açıcı çikolata ve portakal köpüğü damakta olduğu kadar göze hoş gelmektedir. Siyah renkli ve çok keskin beyaz çizgilere sahiptir.

Saint laurent black gold estetiği ve renk tonu bu taşı iç tasarım ve banyolarda, mutfaklarda, tezgahlarda, duşlarda vb. kullanım için ideal bir mermer çeşididir. Saint laurent black gold, doğal taş zeminler ve lüks oteller alanında en seçkin mimarlar ve iç mimarlar tarafından tercih edilen ürün olmuştur. Sahara noir mermeri, Tunus’ta çıkarılmaktadır. Beyaz ve altın damarlar ile yatay ve çapraz geçişli güzel bir siyah mermerdir. Koyu siyah renk, siyah bir gökyüzünü andırır, bu da muhteşem ve şık bir görünüm verir. Nereye uygularsanız uygulayın, sahara noir mermeri harika görünecektir. Görünümünün ötesinde, evinizin değerini de artırabilir. Sahara noir, herhangi bir iç tasarım projesini dekore etmek için ideal çok zarif, güzel görünümlü bir mermerdir. Sahara noir mermeri geometrik damar yapısı özellikle dekoratif bir etki verir. Sahara noir mermeri, lüksü ve hemen hemen her ortama uygun olmasının yanı sıra hem genel olarak döşeme hem de mobilya uygulamaları için uygun bir mermerdir. Saint laurent black gold mermeri özellikle iç mimari projelerin hemen hepsinde, banyo ve mutfak projeleri, sehpa ve masa tasarımları, şömine kenarlığı ve asansör iç alan kaplamalarında tercih edilmektedir.

İngilizce literatürde Black Aziza mermeri ‘’ Black Marble, Saint Laurent Black Gold, Sahara Noir Marble’’ diye adlandırılır.