BLUE BAHİA

Afyon gök mermer; adını mermerin mavi renginde alan Afyon gök mermer ya da Afyon gök gri olarak da bilinen bir mermer çeşididir. Afyon gök mermer otel lobi ve banyo kaplaması, villa giriş bahçe ve peyzaj uygulaması, butik otel, bina cephe kaplamasında kullanılır. Aynı zamanda Afyon gök ve Afyon gri olarak da bilinen mermer; daire içi döşeme, bina giriş duvar kaplaması, Tv ünitesi arkası, pencere denizlik, duvar üstü küpeştesi, İç mekân ve dış mekân Basamak rıht süpürgelik, söve, mermer masif kolon, hamam kurnası, görüntü detayında ve trabzan korkuluk olarak da kullanılmaktadır.  Afyon gök mermer yâda diğer adıyla Afyon gri, Afyon duman olarak da bilinen mermer uygulandıkları alanlarda Afyon beyaz mermerAfyon gri mermerlerle de beraber kullanımı oldukça tercih edilmektedir.

Afyon gri, Afyon duman ya da Afyon gök mermeri bazen açık bazen de koyu bantlar gösteren, açık veya kül grisi renkte, tamamen sakaroid yapılı kalsit kristallerinden oluşmaktadır. Bulunduğu alanda yatay yönde Afyon şekere, düşey yönde ise Afyon şeker ve kaymağa yavaş yavaş geçişler gösterir.

Afyon temiz gri mermer, Türkiye’de çıkarılan bir tür gri mermerdir. Bu taş özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları ve diğer tasarım projeleri için uygundur. Afyon temiz gri mermer ürünleri karakteristik bir yapı sağladığı için farklı noktalarda ve özellikle işletme alanlarında çok sık tercih edilmektedir. Bu açıdan gri mermer ürünleri içerisindeki önemli örneklerden biri olan Afyon temiz gri mermer özellikle iş merkezleri, alışveriş merkezleri, rezidanslar ve otel gibi alanlarda çok sık uygulanmaktadır.

Gri mermerler içerisindeki popüler seçeneklerden biri olan Afyon temiz gri mermer mimarlar tarafından beğenilen ürünler arasında bulunmaktadır. Afyon temiz gri mermer tek başına kullanılması mümkün olduğu gibi kahverengi veya bej gibi farklı renklerde mermer çeşitleri ile de gayet iyi bir uyum oluşturabilir. Afyon temiz gri mermer belirli standart ebatlar veya isteğe bağlı ebatlar ile fabrikasyon üretimi gerçekleştirilen bu birinci sınıf mermer üzerinde belirli dönemlerde gerçekleştirilen temizlik işlemleri de çok daha uzun süreli ve dayanıklı bir ürün elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Bulutlu mermer; Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz mermerdir. Bu taş özellikle duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaikler, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için tercih edilmektedir. Bulutlu beyaz mermer olarak da adlandırılır. Hafif bulutlu mermer cilalı, kesilmiş kesilmiş, zımparalanmış, taş yüzlü, kumlanmış, eskitme vb. olarak işlenebilir.

Afyon açık gri mermer, tüm dünyada mimarlar arasında çok popüler bir mermer türüdür. Geniş kullanım alanları ve kullanışlı yapısı nedeniyle son günlerde birçok kişi Afyon açık gri mermeri tercih etmektedir. Çok çeşitli formları ve kolay giden renkleri ile Afyon açık gri mermer, ev ve ofisleriniz için çok uygun bir mermerdir.

Afyon açık gri mermer, dış ve iç mekan kullanımlarında birçok farklı alan için tercih edilebilir. Afyon açık gri mermer, banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminler için çok uygun bir yapı ve tasarım malzemesidir. Ayrıca bu doğal ürün yer karosu olarak balkon ve teraslarda tercih edilebilir. Ayrıca ofis ve kamu binalarının merdiven basamakları ve lobileri için Afyon açık gri rengi tercih edilebilir. Zarif görünümü ve derin yapısı sayesinde bu tedarik, iş merkezleri ve hastanelerde döşeme ve kaplama sistemleri için tercih edilebilir.

 Afyon gök mermer mermerin mavi rengi kullanıldığı ortama derinlik ve sakinlik kazandırır. Afyon gök mermer lavabolarda, tezgâhlarda iç mekan uygulamalarında tercih edilen mermer türüdür. Beyaz damarlı ve mavi renk  Afyon gök mermerde zengin ve etkileyici bir yapı oluşturmaktadır. Mutfak ve banyo içlerinde, denizliklerde, merdivenlerde, duvar kaplamalarında Afyon gök  mermer yada Afyon gök gri mermere talep fazla olmaktadır. Afyon gök mermer döşeme ve kaplama için uygun olup; siyah ve beyaz mermer mozaik, beyaz mermer söve, beyaz ve siyah mermer lavabo vb. gibi ürünlerle kombin edilebilir. Afyon gök gri mermer dış mekan uygulamalarında da kullanılmaktadır. Zemin döşemelerinde mermerin üzerindeki beyaz çizgilerle mavi rengin uyumu uygulandığı alana zarif bir görüntü sunmaktadır. Yurtdışında mavi mermerin diğer adı Sky Blue Marble , Blue Sky, Blue Sky Gri diye de bilinmektedir.

Efesusstone firmamızda Afyon gök mermeri Blue Moon, Blue Bahia, Marine Blue ve Bardiglio Blue mermerlerimizin adında geçmektedir. Afyon gök mermerlerimiz iç-dış mekanlarda tercih edilmekte olup, banyo, mutfak bölümlerinde Afyon gök mermere talep fazla olmaktadır.

İngilizce literatürde Blue Bahia ‘’Afyon Sky Marble, Cloudy White Marble, Sky Blue Marble, Blue Sky, Blue Sky Gri, Afyon Sky Gray Marble, Afyon Gray Marble, Afyon Light Gray Marble’’ diye adlandırılır.