BURSA BEJ MERMER

Tarihsel sürece bakıldığında mermer, yapıların ana malzemesi olmuştur. Günümüz modern mimarisinde de mermer, kaplama malzemesi olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görev, önemli anlamda mermerin yapılarda kullanılan diğer malzemelerle olan uyumuna bağlı olmaktadır. Bu anlamda Bej Mermer doğası itibariyle çok uyumlu bir renk içermesi dolayısıyla tercih oranı yüksek bir üründür. Bej Mermer doğada yüksek miktarda bulunabiliyor olması, hem uygulandığı alanı boğmayan bir renk olması, hem de birçok diğer renkle uyum sağlayabilmesi açısından yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye’deki ocakların çok önemli bir kısmı koyu ve açık bej olarak nitelendirilebilecek bir ton aralığındadır.

Bursa Açık Bej;  bej mermer olup, krem ​​fon ve açık kahverengi renklere sahiptir. Dünyanın gözde Bej Mermeridir ve zemin, duvar, iç ve dış mekanlarda tüm projelerde kullanabilirsiniz. Bursa Bej, Türkiye’de çıkarılan bir tür bej mermerdir. Bu taş özellikle duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaikler, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca piyasada Bursa Açık Bej Mermeri, Bursa Krem Marfil Mermeri, Bursa Bej Koyu Mermeri, Bursa Koyu Bej Mermeri, Bursa Bej Mermeri olarak da adlandırılmıştır

Bursa Beji, orta damarlı ve nispeten çeşitli arka planlı, açık bej renkli bir mermerdir. Ayrıca ara sıra daha koyu çizgiler ve bazı açık gölgeli alanlar sunar. Bu en çok bilinen Bursa Bej çeşididir ve piyasada yaygın olarak bulunur. Çoğunlukla birinci sınıf Bursa Bej mermerini taşıyoruz, ancak ticari işler için bazı ebatlarda standart kalite de mevcuttur. Bursa Beji bazen aynı uygulamalarda açık veya koyu Emperador mermerlerle birlikte kullanılmaktadır.

Mermerler çeşitlerine göre ayrılsa da kullanımı açısında ve kalite açısında genellikle aynıdır. Ayrıca mermerler diğer yapı malzemelerine göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Bursa Açık Bej Mermer ve Koyu Bej Mermer ayrıca renk itibariyle de mermer cilalaması ile parlaklığını sürekli olarak korur.

Türkiye mermer rezervi açısından oldukça zengin bir ülkedir. Bu nedenle de mermerler oldukça dayanıklı ve kaliteli olmaktadır. Ayrıca mermerin işlenmesi, renk yelpazesi ve çeşitleri ile zenginlik gösteren mermer firması bulunmaktadır. Renk yelpazesi, kalitesi ve dayanıklılığı ile bu konuda gerçekten ileri düzeyde hizmet veren mermer firmaları farkını ortaya koymaktadır.

Bursa Beji hem evde hem de iş yerinde pek çok alanda kullanılmaktadır. Merdiven basamaklarında, mutfak tezgâhlarında, banyo ve tuvalet gibi ıslak alanlarda, zeminlerde ve duvarlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Bursa bej mermer renk itibariyle bu yüzeylerde oldukça uyumlu bir tercihtir. Ayrıca bu doğal taşlar küçük işlemler ile farklı döşeme stilleri ile kullanılan alana oldukça farklı bir doku verir.

Bursa Açık Bej; Zemin kaplamaları, basamak ve denizlik çalışmaları, dış alan süslemeleri, cephe kaplamasında kullanılır. Bursa Beyaz Bej, Bursa Light Bej isimleriyle de bilinmektedir. Taşın kendine özgü açık bej rengi; Bursa Açık Beji hem Türkiye’de hem de dünyada bilinen ve aranan bej mermer türleri arasına sokmuştur. Mermer türümüzün İspanyolların dünyaca ünlü mermeri Crema Marfil’e benzemesi Bursa Açık Bej’in üretimi ve talebini önemli miktarda arttırmıştır.

Bursa Krem Marfil Mermeri; Bej renkli, beyaza yakın desenler ve beneklere sahiptir. Duvar ve iç alan zemin kaplamaları, mermer masa ve sehpa uygulamaları ve özel dekoratif süslemelerde Bursa Krem Marfil Mermeri tercih edilmektedir. Sık kullandığımız bej renkli mermer modellerimizden ve sarı – açık beyaz ara renk yapısındaki nadir ürünlerden bir tanesidir. Fiyat/kalite endeksi olarak son derece başarılı ve güzel bi ürün olduğunu söyleyebiliriz.  Bu mermerin arka planı, krem, tarçın, beyaz ve hatta altın rengi fildişi tonları ile hafifçe farkedilebilen damarlarla renklendirilmiş, yumuşak bej mermerdir. Bursa Krem Marfil Mermeri tasarım projeleri için en çok aranan ve talep edilen doğal taşlardan biridir. Mekanı sıcak ışıkla doldurur. Bursa Krem Marfil Mermeri özellikle banyolarda ve oturma odalarında duvar ve zemin kaplamaları için popülerdir. Bu mermeri uygulayarak güzel merdivenler, mutfak ve bar rafları, tezgahlar, konut ve ticari iç mekanların dekoratif detaylarını oluşturabilirsiniz.