LUNA

Tarihsel sürece bakıldığında mermer, yapıların ana malzemesi olmuştur. Günümüz modern mimarisinde de mermer, kaplama malzemesi olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Mermerin en önemli görevlerinden biri de yapıya estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Bu görev, önemli anlamda mermerin yapılarda kullanılan diğer malzemelerle olan uyumuna bağlı olmaktadır. Bu anlamda bej mermer doğası itibariyle çok uyumlu bir renk içermesi dolayısıyla tercih oranı yüksek bir üründür.

Bej mermer doğada yüksek miktarda bulunabiliyor olması, hem uygulandığı alanı boğmayan bir renk olması, hem de birçok diğer renkle uyum sağlayabilmesi açısından yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye’deki ocakların çok önemli bir kısmı koyu ve açık bej olarak nitelendirilebilecek bir ton aralığındadır.

Bej Mermer homojen yapısı sayesinde lüks projelerde yüksek metraj döşeme taşı olarak talep gören seleksiyon diğer koyu doğal taşlar ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. İş merkezi, havalimanı, otel ve fuar alanları gibi geniş alanlara sahip tüm yapılarda iç mekan döşeme, duvar kaplama ve kolon kaplama alanlarında Bej Mermer kullanılmaktadır. İçerisine hafif hareketlerin girdiği yüzeyler fabrikalarda ayrılarak gruplama yapılmaktadır. Birçok damar yapısı görünümü bulunmasından dolayı proje bazlı yapılan talepler de öncelikli olarak en uygun damar yapılı taşın belirlenmesi gerekmektedir.

Uluslararası birçok projede kullanılan Bej Mermer Amerika, Arap ülkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti ülkelerine yüksek metraj ihracat yapılmaktadır. Yüksek metraj döşeme yapılan uygulama projelerinde çok fazla alternatifi olmayan taşın krem ve açık tonlarında ki görünümü uygulama alanında bütünlüğü ve temiz görünümü sağlamaktadır. Bej Mermer beş yıldızlı otel projelerinde giriş kısımları dahil duvar kaplamaları ve basamaklar farklı yapıya sahip ebatlı malzeme ile uygulanmaktadır. Bej Mermer homojen ve diğer kırçıllı ağ yapısı bulunan bej üretimleri geçiş noktalarında kullanılabilmektedir. Üretim kapasitesinin yüksek olmasından dolayı taleplere hızlı cevap verilebilmekte ve gerekli olan üretim kalite kontrolünden geçirilerek projelere sunulmaktadır. Kaliteli uygulaması yapılan taşlar projelere ekstra değer katmaktadır. Bej Mermer açık krem renk tonlarından dolayı dekorasyon için kullanılan diğer aksesuarlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

Bej Mermer geniş alan döşeme ve kaplama alanlarında koyu tonlarında ki görünümler ortamı boğuk hale getirmesinden dolayı büyük projeler beyaz ve krem tonlarını daha sık kullanmaktadırlar. Bej Mermer damar yapısı bulunmaması ve kristal yapısının daha sıkı olmasından dolayı döşeme alanında şık bir tasarıma sahip olmaktadır. Farklı görünüme sahip olanlar geçiş taşı olarak seleksiyon ile birlikte kullanılabilmektedir. Diğer taşlara göre daha az metraj üretilmesi yüksek metrajlı proje bazlı talepler için üretim süresinin iyi planlanması gerekmektedir. Burdur ve civarında üretilen doğal taşlar tüm dünya da tanınması sayesinde özellikle yurtdışında kendilerine yer bulabilmektedirler. Bej Mermer iç mekan geniş alan döşeme ve kaplama olarak kullanılan seleksiyonlar uygulama genelinde homojenliğin ve bütünlüğün sağlaması konusunda oldukça verimli sonuçlar vermektedir. Sağlamlığı artırmak için epoksi file uygulaması birçok çeşide uygulanmaktadır. Tezgah ve lavabo gibi dekoratif görünüm istenilen uygulama alanlarında da Bej Mermer nadir olarak kullanılmaktadır.

Tundra grisi, grinin eşsiz ve asil tonunu yaşam alanlarınızın zeminlerinde en güzel şekliyle yansıtmaktadır. Gri mermerin ısı geçirmez özelliğine ve sertliğine sahip olan Tundra Grisi Mermer, yaşam alanlarınız ile zemin arasında eşsiz bir kombin meydana getirecektir. Kolay temizlenebilen özelliği ile temizliğinde sorun yaşamayacağız Tundra Grisi Mermer, dayanıklılığı ile size uzun yıllar, estetik güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeden hizmet edecektir. Eğer Tundra Grisinin eşsiz özelliklerini yaşam alanlarınızın farklı bölgelerinde kullanmak istiyorsanız, bu mermeri mutfaklarınızda, banyolarınızda ve duvar döşemelerinde tercih edebilirsiniz. Mutfak ve banyolarınızda tezgâhlarda size geniş bir kullanım alanı sunan Gri Mermer, suya dayanıklılığı ve kesme, darbe gibi dış etmenlere karşı direnci nedeniyle kalitesinden endişe duymadan tercih edebileceğiniz mermer türleri arasında bulunmaktadır. Grinin diğer renkler ile uyumlu bir şekilde birleşme özelliği, evlerinize, ofislerinize, iş yerlerinize ve şirketlerinize çağdaş ve şık bir görünüm kazandıracaktır. Grinin koyu tonu nedeniyle Tundra Grisinin bahçe ile binaların dış kısımlarında tercih edilmemesi önerilmektedir.

Vermont Grey özel damarlar ve gri renk, iç mimarlar arasında çok popüler hale getiriyor ve sertliği duvar, zemin, merdiven ve banyo üstleri gibi tüm iç projelerde kullanılmasına olanak tanıyor. Vermont Grey Mermer, gümüş gri arka planı ve yakışıklı damarlı pıtırtılı bir mermerdir. Bu taş, mutfak tezgahı ve banyo tezgahı gibi bakımlı iç mekan yüzeyleri için idealdir.

Tundra Grey, Türkiye’de çıkarılan bir tür gri mermerdir. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, sütunlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar başlığı ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca piyasada Tundra Gri Mermer, Tundra Mavi Mermer, Gri Tundra Mermeri, Kale Gri Mermer olarak da adlandırılır. Tundra Grey Mermer; Gri renkli ve yaklaşık renk tonlarını barındırmaktadır. AVM ve Ofis alanlarında zemin kaplama ve merdiven ara taşı olarak tercih ediliyor. Zemin kaplamalarında gri ton tartışmasız olarak en çok tercih edilen 3 renk arasındadır. Mermer malzeme olarak zemin tasarımı yaptırmak isteyen müşterilerimiz için önerdiğimiz yerli ve yüksek stoktaki ürünlerimizden biridir. Tundra Grey Mermer; açık gri mermerin pürüzsüz yüzeyine eşlik eden koyu gri noktalar derinlik sağlıyor. İnce kısa çizgiler çatlak izlenimi sağlanan seri banyo, mutfak tezgahı, salon, ofis, merdiven basamaklarında istenilen dekorasyonla kullanılır. İç mekan uygulamalarında tercih edilen mermer çeşitlerinden olan (Tundra Gri Mermer)  genellikle ana mermer olarak`ta tekbaşına kullanılabilir.

Gri Tundra Mermeri açık gri arka fon ince damar girişleri ile bezenen mermer  çeşitlerindendir. Hem yurtiçi, hem yurtdışı projede  önemli mermer çeşitlerimizden olan Gri Tundra Mermeri dayanıklılığı ve güzel görünümü sayesinde yüzey kaplama ve dekorasyon gibi alanlarda kullanılan tundra gri mermeri istediğiniz ebat ve özelliklerde temin edebilirsiniz.