MARMELADE

Türkiye’de çıkarılan ağır rasgele koyu kırmızı damarlı tortul kayaçlar ile pembemsi kırmızı renkli pembe bir taştır. Bu taş özellikle yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç mekan, dış cephe ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Afyon Pembeli Mermer, Bilecik Rosalya, Crema Patricia, Marmor Ararat Rosa, Rosa Ararat, Rosalia Cream, Rosalya, Rosemary, Rosalia, Rosalia Pink, Rosalia Pink Marble, Rosalia Light, Rosalia Light Marble, Light Rosalia, Rosalia Dark, Marble Rosalia olarak da bilinmektedir.

Rosalia,  taş paneller için mevcut olan birçok taş seçeneğinden biridir. Mermerin doğal güzelliği, alüminyum bal peteği arkalığın mukavemeti ile birleştiğinde, çalışması kolay ve dayanıklı bir taş panel oluşturur. Rosalia gibi mermerler, tarih boyunca parlaklığı ve doğal güzelliği nedeniyle ödüllendirilmiştir. Rosalia mermeri, kireç taşının yoğun basınç ve ısıya maruz kaldığı çağlar önce oluşmuştur. Milyonlarca minik mücevher gibi oluşan kalsit kristalleri, doğal Rosalia mermerine güzel bir parlaklık kazandırdı.

Rosalia Pink mermerin pembe tonlu ve beyaz karışımlı bir görünümü vardır. Yer ve zemin döşeme, iç dış cephe kaplamaları, basamak çalışmalarında tercih edilmektedir. Rosalia Light mermer; bej ana gövde rengine sahiptir. Kırmızıya yakın damarları nedeniyle pembe-bej arası bir görüntü sunmaktadır.

Bilecik Rosalya mermer; Pembe tonlu ve beyaz karışımlı bir görünümü vardır. Bilecik bölgesinden getirdiğimiz bir diğer olan bu mermer özel mimari çalışmalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kırmızı gibi baskın bir görüntüsü olmadan açık bir tonlama ile ortama harika bir tasarım sunmaktadır. Bilecik gülü, Bilecik gül kurusu, Bilecik Pink mermer isimleriyle de bilinmektedir. Yer ve zemin döşeme, iç dış cephe kaplamaları, basamak çalışmalarında Bilecik Rosalya mermeri sıkça tercih edilmektedir. Bilecik Gül Kurusu, Türkiye’de çıkarılan bir tür pembe mermerdir. Bu taş özellikle Dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Bilecik Pembe diğer adıyla Bilecik Gül Kurusu mermeri adında anlaşılacağı üzere Bilecik ilimizde üretilen mermer ve piyasada en çok tercih edilendir. Dayanıklı ve doğal bir taş olduğun iç ve dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Rosalia Mermer, oldukça homojen bej veya grimsi bir arka plan ve ince kırmızı damarlanma ile karakterize edilen Türk ocaklarından çıkarılan doğal bir taştır, bu malzemeyi karakterize eden ve onu çok tanınır kılan bir özelliktir. Modern ve çağdaş tasarım projelerine çok uygun olan Rosalia mermer estetik niteliklerini cilalama, honlama ve zımparalama gibi  en iyi ifade etmektedir.

Rosalia Dark mermer, bej ana renk içinde kırmızı yoğun damarlı görünümdedir. Damarlı ve harmanlanmış renk karışımı görüntüsüyle, kendine özgü açık kırmızı bir ton oluşmaktadır. Bina içi projelerimizde sıkça tercih ettiğimiz bir başka üründür. Rosalia Dark mermer aynı zamanda yurt dışına ihracatı da yüksek miktarda yapılan bir mermer çeşitlidir. Rosalia Dark mermer; iç ve dış alan zemin döşeme ve kaplama, basamak ve denizlik projeleri, asansör kabin kaplama alanlarında tercih edilmektedir.