MEDİUM EMPERADOR

Emperador Medium Mermer, Türkiye’de çıkarılan bir tür kahverengi mermerdir. Bu taş özellikle Yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Emperador Mermeri, Emperador, Türk Emperador, , Emperador Dark, Türk Emperador Dark, Emprador Dark Mermer, Emperador Light, Türkiye Emprador Light, , Bursa Emperador, Medium Emperador olarak da adlandırılmıştır.

Marrón Emperador, baskın koyu tonalitesinin kaprisli bir şekilde değişen açık renk dikişlerle birleşimi sayesinde adını yaşatıyor. Bu mermerin estetik özellikleri onu piyasada en çok aranan malzemelerden biri yapmaktadır. Öyle ki dekorasyonda kullanımı o kadar yaygın ki heykel yapımında da kullanılıyor. Emperador mermeri beyazlarla tüm varyantlarında ama özellikle ekru, vanilya, kemik ve kum gibi toprak renkleriyle iyi bir eşleşme sağlar.

Medium Emperadorun koyu kahverengi taban rengi ile dikkat çeken  üzerinde örümcek ağını andıran açık renk damarlar mevcuttur. Medium Emperador Mermerin Koyu kahverengi tonlarının göz alıcı güzelliğine projelerinde hayat vermek isteyen mimar ve tasarımcılarımız, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi, lüks konut gibi projelerinin zemin döşemesi, duvar kaplaması, asansör kaplaması, merdiven basamağı, cephe kaplaması gibi alanlarda uygulamaktadır.

Emperador ailesinin üyelerinden olan Light Emperador ya da bej mermer alternatifleri ile de üst düzey bir uyum yakalamaktadır. Açık renk ana döşeme taşına bordür olarak renk katmaktadır bazen. Bazen bir merdiven basamağında açık renk mermer, rıhtında  Marron Emperador Mermerya da tam tersi kullanılır; bazen de waterjet kesim yöntemi ile yapılan bir göbek motif uygulamasında farklı renk mermerler ile kombinlenerek güzel bir desen çalışması çıkar ortaya. Bu uygulama özellikle villaların giriş koridorlarında ya da otel, iş merkezi gibi yapıların lobilerinde görülmektedir.

Marron Emperador Mermer ile ev dekorasyonunuza da renk katabilir, salonunuzun yemek masasını ya da sehpanızı bu mermer ile zenginleştirebilirsiniz. Açık renk emperador ile uygulama yapılan bir banyoda tezgah ya da lavabo imalatında da değerlendirebilirsiniz. Marron Emperador Mermeri otellerin açık büfe tezgahlarında ya da cafe restaurant gibi yeme içme alanlarının yemek masasında da kullanımı görülür.

Marron Emperador Mermer, prestijli projelerde yaygın kullanımı ile oldukça popüler olan koyu kahverengi renkli bir doğal taştır. Marron Emperador Mermer estetik özelliği ve kaliteli görünümü ile adını başarıyla taşımış ve ulaştırmıştır. Koyu renk tonları arasında parıldayan bu mermer, beyazın özellikle toprak tonlarıyla mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Koyu Kahverengi renk tonları yerleştirdiği veya kullanıldığı ziyaretçilerini etkileyen Marron Emperador Mermer, genellikle mega projelerde tercih edilmektedir. Marron Emperador Mermer tavsiye edilen kullanımları tezgah, iç ve dış duvar uygulamaları, yer döşemeleri, mozaikler ve çeşmeler olarak sıralanabilir.