OCEAN

Beyaz renk, tüm ortamlara ferahlık ve enerji veren bir renktir. Birçok mimar ve tasarımcı, beyazın huzur veren güzelliğini projelerinde kullanmaktadır. Beyaz mermer, özellikle son yıllarda en çok tercih edilen mermer türüdür. Hem kullanım kolaylığı hem de tüm zamanların favori rengi ve modası geçmeyen bir renktir. Beyaz mermer, doğal görünümü ve ışığı yansıtma özelliği ile tasarımcıların ve kullanıcıların en çok tercih ettiği mermer olmasını sağlamıştır. Beyaz mermer diğer tüm mermer renkleri ile beraber rahatlıkla kullanılabilir.

Özelikle ev dekorasyonlarında son yıllarda beyaz mermerler kullanılmaktadır. Hem eve ferahlık katması hem de kolay temizlenebilir olması beyaz mermer kullanımını artırmıştır. Mermer alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılacak alandır. Mermerin, kullanılacak alana hem renk hem de ebatlarının uygun olması gerekmektedir. Kullanacağınız alanın metrekaresine göre kesim yaptırmalısınız. Şık ve modern bir görünüm elde etmek için doğal mermer taşlarını tercih etmelisiniz. Mermerleri uzun yıllar kullanabilmek için belirtilen hususlara dikkat edilmelidir.

Uşak beyaz mermer, sade beyaz renkli bir doğal taş çeşididir. Üzerinde çok nadir şekilde kahverengi, gri damarlar bulunabilir. Doğada ender bulunan bu dümdüz renkli taş, adeta saflığın ve berraklığın doğal bir simgesi gibidir. Kara toprağın bağrından çıkarılan bu bembeyaz taş hayret verici derecede sade ve güzeldir. Beyaz görünümü ona narin ve zarif bir hava katsa da aslında oldukça dayanıklı ve güçlü bir taştır. Uşak beyaz mermer, Bu doğal taşın en güzel taraflarından biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Beyaz rengi ilk günkü renginde ve temizlikte tutmak oldukça zordur. Ancak bu özel beyaz taş için bu gayet kolaydır. Uşak beyaz mermer, cilalı parlak yüzeyi kirleri, pasları, lekeleri üzerinde barındırmaz ve içine geçirmez. Böylece bir parça su ile dahi temizlenebilir. Bu ürünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bilinen diğer adları Uşak WhiteUşak mermeri’dir.

Uşak White Marble, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz mermerdir. Bu taş özellikle tezgah üstü, anıtlar, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Uşak Beyaz Mermer, Uşak Beyazı, Uşak Derincik Beyaz Mermer, Banaz Beyaz Mermer, Banaz Karbeyazı Mermeri, Uşak Beyaz Altın Mermer, Uşak Beyaz Mermer olarak da adlandırılmaktadır

Uşak mermeri, iç mekânlarda ferahlık ve huzur veren rengi ile çok fazla tercih edilir. Bunda kolay temizlenebilir olmasının da payı elbette büyüktür. Bunun yanısıra, Uşak beyaz mermer,  dış mimari ve dekoratif alanlarda da tercih edilmektedir. Duvar kaplama yer döşemesi merdiven basamak ve rıhtları, korkuluk, tırabzan denizlik, kapı eşiği, süpürgelik asansör ve kapı sövelerinde Uşak beyaz mermer sıkça kullanılmaktadır.  Aynı zamanda Uşak mermeri, banyo ve mutfak tezgâhları masa ve sehpalar banko, şömine dekoratif eşyalar kolon kaplama dış cephe yer döşeme kaplama taşları merdiven basamak ve rıhtlarda Uşak beyaz mermerin kullanıldığına rastlanmaktadır.  Masa, sehpa, banko kaldırım taşları ve bordürleri havuz ve çeşme sütun küpeşte ve kemerler yüzme havuzu kaplamaları anıt ve heykeller bahçe düzenlemesi için Uşak mermeri tercih edilmektedir.

Uşak beyaz mermer, düz beyaz renkli bir doğal taş türüdür. Üzerinde çok nadir şekilde kahverengi, gri damarlar bulunabilir. Doğada nadir bulunan bu dümdüz renkli taş, adeta saflığın ve berraklığın doğal bir simgesi gibidir. Kara toprağın bağrından çıkarılan bu bembeyaz taş hayret verici derecede güzeldir. Beyaz görünümü ona narin ve zarif bir hava katsa da aslında oldukça dayanıklı ve güçlü bir taştır. Bu doğal taşın en güzel taraflarından biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Beyaz rengi ilk günkü renginde ve temizlikte tutmak oldukça zordur. Ancak bu özel beyaz taş için bu gayet kolaydır. Cilalı parlak yüzeyi kirleri, pasları, lekeleri üzerinde barındırma ve içine geçirmez. Böylece bir parça su ile dahi temizlenebilir.

Uşak beyaz mermerin kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle iç mekanlarda ferahlık ve huzur veren rengi ile çokça tercih edilir. Bunda kolay temizlenebilir olmasının da payı büyük elbette. Öte yandan, dış mimari ve dekoratif alanlarda da tercih edilmektedir.

Ocean mermeri en kaliteli ince kristalli mermer grubundandır. Küpeşte tezgâh uygulamaları, dış ve iç cephe kolon, cephe, duvar kaplaması, zemin döşemesi sade ya da konfigirasyonlu denizlik, parapet, özel kaplama imalatlarında, pencere önü mermerinde Uşak mermeri kullanımı yaygındır. Uşak beyaz mermerinin beyaz renkte çok hafif gri desenleri varadır. Uşak mermerinin; dış alan uygulamalarımızda sıkça kullandığımız yerli bir taştır. Patlatma yöntemi ile son derece dekoratif ve güzel parçalarla yer ve duvar kaplamaları yapılabilmektedir. Uşak beyazının beyaz renkte olması hamam çalışmalarında da sıkça kullanılmasını sağlamaktadır.