PARADİSO

Paradiso  granit, Hindistan’daki Krishnagiri Bölgesi’nden, sergilendiği herhangi bir odada benzersiz ve çarpıcı bir etki yaratan çok renkli minerallerden oluşan bir dizi içeren doğal bir taştır. Bu granit bulutlu bir yapıya sahiptir soyut ve vahşi desen bu taşa benzersiz bir kimlik verir. Ayrıca piyasada‘’Paradisio Granit, Paradiso Bash Granit, Paradiso Mor Granit, Paradisso Granit, Pradiso Granit, Paradiso Bush Granit’’ olarak da adlandırılır.

Paradiso Bash granit, Prekambriyen dönemine ait mor-kahverengi bir migmatittir. Bu taş uluslararası olarak bir granit olarak aday gösterilebilir, ancak Avrupa Standardının uygulama alanında bu taş bir migmatit olarak aday gösterilmelidir. Damarlanma ve renk önemli ölçüde değişir ve küçük bir Paradiso Bash granit numunesi tüm levhayı temsil etmeyebilir, bu nedenle parça numunelerinin eşleştirme amacıyla aynı ocak yüzeyinden çıkarılmasını sağlamak için büyük projeler için onaylanmalıdır. Parlatma işlemi sırasında, herhangi bir mikro çatlak veya küçük çukurları doldurmak için şeffaf bir epoksi reçine dolgusu kullanılabilir, ancak bu taşın bütünlüğünü etkilemez, yalnızca daha pürüzsüz bir yüzey cilası sağlar. Paradiso Bash granit hem iç hem de dış kullanım için uygundur, ayrıca dona karşı dayanıklıdır ve sürekli bir cilaya sahiptir.

Paradiso Bash granit son derece sert ve yoğun bir taştır. Çağlar önce oluşan Paradiso Bash graniti hava koşullarına, aşınmaya, donmaya ve çözülmeye karşı dayanıklıdır. Paradiso Bash’in yoğunluğu lekeye, suya ve küflenmeye karşı dayanıklı olmasını sağlar. Dünyanın iç ateşlerinden doğan Paradiso Bash graniti, neredeyse ateş ve ısıdan etkilenmez.

Paradiso Bash granitini sistemiyle birleştirerek süper güçlü ve hafif bir çözüm elde edersiniz. Kaplama veya perde duvarlar, tezgahlar, sağlık tesisleri veya kaplıcalar inşa etmek için mükemmel olan Paradiso Bash granit, tasarım probleminize doğal olarak güzel bir çözümdür.

Paradisso Bash, gri, mor, kahverengi ve siyah karışımı ile dalgalıdır. Parlak, honlanmış ve alevlendiğinde en iyi görünür. Paradiso granit, çeşitli boyutlarda küpler, fayanslar ve plakalar halinde mevcuttur. Bu granitin görünüşü koyu renkli, gri ve mor minyatür lekeler. Bu, parlak, honlanmış veya alevlendiğinde en iyi şekilde görünür. Paradiso granit, iç ve dış mekan uygulamaları için uygundur. Paradiso granit taşlarımız, beyaz ve siyah beneklerle kahverengi, altın ve gri renklerin çeşitli tonlarında dalgalı damar deseninde mevcuttur. Bu taşlar sert ve dolayısıyla sağlamdır. Paradiso granit granitler dayanıklıdır; aşınmaya dayanıklı; çizilmeye, neme, küfe ve ısıya dayanıklıdır ve çok az bakım gerektirir. Bu granitler mutfak tezgahları, tezgahlar, masa tablaları ve duvarlar ve döşemeler için mükemmel bir seçimdir. Bu Paradiso granit farklı yüzeylerde de sunulmaktadır.

Paradiso granit, Hindistan’da çıkarılan çok renkli bir granit türüdür. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, çömleği, tezgah, mozaik, çeşmeler, havuz kenarları ve diğer tasarım projeleri için iyidir.

İngilizce literatürde Parasido granit ‘’ Paradisio Granite, Paradiso Bash Granite, Paradiso Purple Granite, Paradisso Granite, Pradiso Granite, Paradiso Bush Granite, Parasido Granite’’ diye adlandırılır.