PORTORO

Günümüzde, modern mimaride mermer önemli bir tasarım unsurudur. Yapılara istenilen güzelliği kazandırmak adına mermerde renk seçimi en önemli unsurlardan biridir. Mermer tasarımı, mimari tasarım içerisinde estetiğin doğru kullanılması ve uygulanması ile ortaya çıkar. Mermer tasarımı, ürün özelliklerini ve niteliklerini görselleştirme olarak tanımlanabilir. Dekoratif amaçlı kullanılan mermerlerde kahverengi mermer kritik bir öneme sahiptir. Kahverengi mermer koyu bir ton olması halinde, bej gibi ana renk olarak kullanılan taşlarla uyumlu bir görünüm arz eder.

Mimari tasarım bir bütündür. Yapının büyüklüğü, formu, yapım sistemi, taşıyıcı sistem ve malzemesi, kaplama malzemesinin (mermer, ahşap vb) cinsi, boyutu, uygulama şekli gibi temel konular tasarım aşamasında analiz edilerek kararlaştırılır. Bu bağlamda mobilya uyumu konusunda da kahverengi mermerin büyük avantajları vardır. Açık bir ton taşıyan kahverengi mermerler ise ana taş olarak daha koyu taşlarla da kullanılabilir ve yapı genelinde yoğun olarak kullanılabilir.

Portoro mermer; siyah tonlu, kahve ve altın görünümlü özel desenlere sahiptir. ‘’Nero portoro ve Porto gold’ ’olarak da piyasa da bilinmektedir. Tezgah uygulamaları, iç alan duvar kaplamaları, özel tasarım mermer masa projelerinde Portoro kullanımı tercih edilir.

Portoro mermeri, güzel bir siyah arka plan ve altın damarlanma ile karakterize edilen çok dekoratif bir taştır. Güzelliği, özgünlüğü ve farklılığı, Portoro mermeri sütunlar, vazolar, tasarım objeleri, değerli iç cepheler, heykeller, dekoratif unsurlar gibi dekoratif objelerin oluşturulması ve günlük kullanım için mobilya ve banyolar, lüks zeminler ve şömineler için reklam üstleri için mükemmel bir malzeme haline getirmektedir.

Portoro mermer, klasik ve geleneksel görünüm ve his ile iç tasarım uygulamalarına uygun, büyük kişiliğe sahip doğal bir taştır.  Portoro mermeri ihtişamını en çok artıran kaplama, altın damarlanmayı güzel bir şekilde görünür kılan cilalama ve bitirmedir.

Portoro gold, Çin’de çıkarılan bir tür siyah mermerdir. Bu mermer stil ve zarafet dolu. Portoro gold mermer, zarif siyah arka plan üzerinde benzersiz renk varyasyonlu damar ağına sahiptir. Turuncu ve beyaz damarların kombinasyonu, dikkat çekici bir renk gösterisi sunuyor. Böylece, Portoro gold mermer ile dekore edilmiş mekanlar tamamen dönüştürülmüş ve istisnai hale geliyor. Portoro gold mermer mutfaklar, banyolar, oturma odaları, ofis alanları, oteller ve mağazalar bu doğal taşın baştan çıkarıcı gücünden yararlanan mekanlara örnektir. Dış mekan projelerinde Portoro gold mermeri, binaların cephelerinde veya kapalı teraslarda kullanılabilir. Her durumda bu mermeri nereye uygularsanız uygulayın, kendine has zarafeti etkileyici bir görünüm verecektir.

Nero portoro mermeri en çok tanınan mermerlerden biridir. Mermerin yüzeyinden sürekli olarak geçen benzersiz altın sarısı damar yapısına sahip siyah mermerdir. Nero portoro mermeri, uyguladığınız yüzeyi, anında yaşam alanınızın odak noktasına haline getirecektir. Bu mermer, evinizi görsel olarak iyileştirmenin harika bir yoludur. Yeni tezgahınız, tezgah arası veya diğer çeşitli yüzeyleriniz için siyah renkli bir doğal taş arıyorsanız, Portoro mermer mükemmel bir seçimdir. Nero Portoro, güzellik, siyah ve altının derin zengin renklerinde belirgindir ve bu kontrast, başka hiçbir taşta bulunmayan en mükemmel zarafet kombinasyonunu yaratır.

İngilizce literatürde Portoro mermeri ‘’ Brown Marble, Portoro Marble,Black Portoro, Portoto Nero Giallo, Portoro Nero, Portoro Macchia Larga, Nero Portoro Vena Larga, Nero Portoro Macchia Larga, Portoro Macchia Grande, Portoro Macchia Oro, Nero Portoro Vena Fine, Portoro Macchia Fine, Portoro Extra Marble, Portoro Nero Giallo, Portoro Gold, Nero Portoro Marble’’ diye adlandırılır.