ROSA BETA

Rosa Beta granit, dünyanın en güzel taşlarından biridir. Çoğu granitte olduğu gibi Rosa Beta dayanıklı, uzun ömürlü ve son derece serttir. Aslında çalışmalar, granitin dış mekanda kullanıldığı, her 1000 yılda 0,125 “den daha az hava şartlarına maruz kaldığını gösteriyor. 1000 yıl öncesinden cilalı granit mimarisi hala cilasını koruyor. Elmaslar daha sert birkaç taştan biri olduğu için işlenen granit elmas aletlerin kullanımını gerektirir Rosa Beta granit esas olarak kahverengidir.

Rosa Beta granit  her projeye özgün bir yüksek kaliteli görünüm ve his katar. Modern teknolojiyi Rosa Beta granitin eskimeyen güzel görünümüyle birleştiren paneller, granit ile çalışmayı kolaylaştırır. Rosa Beta granit, taş bina kaplamaları, taş perde duvarlar, su özellikleri, tezgahlar, mobilyalar, asansör panelleri ve uzun ömürlü, doğal olarak güzel bir taşa ihtiyaç duyulan her yerde mükemmeldir. Rosa Sardo Beta Granite, Rosa Beta Brown  olarak da piyasada bilinmektedir.

Rosa Beta granit; gri, kahve ve pembe yoğunluklu çok renkli ve ince desenlidir. Masa ve sehpa uygulamaları, mutfak ve banyo tasarımları, iç dış cephe ve zemin çalışmaları, merdiven, basamak, denizlik uygulamalarında Rosa Beta granit sıkça tercih edilen bir üründür. Sahip olduğu görünümü ile neredeyse bütün proje alanlarında rahatlıkla kullanabilen bir granittir. Tezgah ve basamak çalışmalarında sıkça kullandığımız bu ürün siyah renkli mobilya ve çevresel aksesuarlar ile beraber kullandığı zaman güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Rosa Beta granit; birçok granit çeşidinden ayrılan görünümü ile ön planda olmayı başarır. Krem, gri, beyaz ve siyah renklerin birbiri olan uyumu ürün üzerinde görülür.  İçerisinde çeşitli renklerin bulunması birçok dekorasyona uyumlu hale gelmesine neden olur. Renklerin düzenli dağılımı ile dikkat çekerken, desenlerin irili ufaklı dağılmasıyla eşsiz bir dağılım sergiler ve uyumlu görünümü ile elegan bir hava oluşturur. Böylece sıradan bir yapı malzemesi olarak tercih edilmesi yerine kullanıldığı alanlarda kendine has tarzı ile odak noktası haline gelen bir ürün çeşidi olarak karşımıza çıkar. Rosa Beta graniti dilediğiniz tüm alanlara kolaylıkla uydurarak göz alıcı mekanlar tasarlayabilirsiniz. Parlak ve mat bitişlerin yanı sıra, honlamış, parçalanmış, kumlanmış gibi modelleri ile dikkat çeker. Her birinin ayrı görünümlere sahip olması ürünün çekiciliğini artırır. Örneğin parlak bitişli bir ürün oldukça estetik bir ışıltı verirken, mat bitişli granit daha çok sokak düzenlemelerinde natural görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. Rosa Beta granit, iç ve dış mekanların vazgeçilmezidir.

Rosa Sardo Beta granit, beyaz ve siyah minerallerin inanılmaz derecede genişleyen dalgalarına sahip olağanüstü pembe ton kombinasyonlarına sahiptir. Beyaz ve neredeyse sedefli bir arka plana sahip bu şaşırtıcı granit, çok hassas gümüşi siyah noktalarla doldurulmuş. Rosa Sardo Beta granit genel olarak pembe ve beyaz bir görünüme sahip olup, ana kayası aslında buzlu beyaz renktedir. Rosa Sardo Beta granit ışıldadığı ve ışığı yansıttığı için çekici görünüyor. Bu harika, özellikle beyaz dolaplarda zarif görünüyor. Rosa Sardo Beta granit tezgahın açık beyazı ve pembesi, taze beyaz dolaplarla bir araya gelerek birbirini güzel bir şekilde tamamlıyor. Bu taşı evinizin bir parçası olarak da kullanabilirsiniz.

Rossa Beta granit, sert yapısı nedeni ile fazla tercih edilen granit çeşitleri arasında yer almaktadır. Pembemsi rengi ve sert yapısı ile zıt bir duruş sergileyerek granitin daha yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Rossa Beta granit; mutfak tezgahlarında ve zeminlerde sıklıkla kullanılan Rosa granit iç ve dış mekanlarda da gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Pürüzsüz ve kaygan yapısı sayesinde kolayca temizlenebilir ve aşınmalara, darbelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanım için idealdir.

Rossa Beta granitin; iç ve dış mekanlarda, mutfak tezgah, tezgah üstü, kaldırım, sokak, yaya yolu, basamak, merdiven, yağmur olukları, engelli taş, dış cephe, zemin, parke, kaplamalarında kullanılabilmektedir.

İngilizce literatürde Rosa Beta granit ‘ Beta Rosa Granite, Rosa Sardegna Beta Granite, Rosa Sardo Beta Granite, Rose Beta Granite, Rossa Beta Granite, Rosa Beta Granite, Rosa Limbara Granite’’ diye adlandırılır.