ROSA MINHO

Rosa Minho granit, homojen rengi ve dayanıklı yapısı ile oldukça fazla tercih edilen granit çeşitleri arasında yer almaktadır. Pembemsi rengi, granitin sertliği ile zıt bir duruş sergileyerek, granitin yumuşak bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Özellikle mutfak tezgahlarında sıklıkla kullanılan Rosa Minho granit, ıslak zeminler için oldukça idealdir. İspanya granitlerinden olan bu  granit, yer karoları, duvar döşemeleri, iç ve dış mekanlar, bina cepheleri, merdivenlerde ve balkonlarda kullanılabilir. Darbelere karşı dayanıklı olan  çeşidi, kimyasal ve deterjanlardan zarar görmez. Pürüzsüz ve sert yüzeyi ise bıçak gibi kesici aletlere maruz kaldığında aşınma yapmaz. Bu nedenle temizliği oldukça pratik ve kolaydır.

Rosa Minho, bir tür pembe granittir. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, anıtlar, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları vb. Ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Aynı zamanda ‘’Rosso Minho, Rosa do Minho Granit, Rosa Monaco Granit, Cristal Rosa Granit, Pink Faro Granit, Rosa Salmao Granit, Rosa Somon Granit, Saumone Granit’’ olarak da adlandırılıyor. Rosa Minho, cilalı, kesilmiş, zımparalanmış, taş yüzlü, kumlanmış, eskitme vb. olarak işlenebilir.

Rosa Minho granit, homojen renge sahiptir. Yapısında farklı farklı desenleri bulunmaktadır. İri ya da küçük desenlere sahip olan bu ürünü sizlerde sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Rose Mino yaşam alanlarınızda elegan görünüme sahip olmanıza yardımcı olacak üründür. Pembemsi rengi ortamınızda ki sıcaklığın en güzel şekilde açığa çıkmasına yardımcı oluyor. Bu sayede daha sıcak ortamlara kavuşmaya başlıyorsunuz. Mutfak tezgahlarından tutunda banyolara kadar her alanda problemsiz şekilde kullanılan ürün olmaktadır. Estetik, modern yapılara artık granitinizle kavuşmanız mümkün hale dönüşecektir. Buna göre ne zaman isterseniz isteyin artık dilediğiniz her ortamda bu ürünü kullanmanız mümkün olacaktır. Rosa Minho granit, sıcaklık, soğukluk ve suya karşı istenenleri en güzel şekilde ortaya koymaktadır. İhtiyacınız olacak her şeyi önünüze seren ve beklenen performansı gösteren üründür. Rose Mino graniti; bina cepheleri, yer karoları, duvar döşemeleri yanında, kongre merkezleri, konferans salonları gibi yerlerde bu ürünü kullanmanız mümkün olacaktır. Bıçak ve kesici gibi aletlerle temas halinde olduğu vakit yapısında istenmeyen bozulmaları açığa çıkarmayacaktır. Bu sayede sizlerde problemsiz şekilde bu ürünü kullanmaya başlayacaksınız. Temizliği üzerinde en sık soruların sorulardan birisidir. Çok kolay şekilde temizlenebilir olması kullanıcılara haliyle avantaj sağlamaya neden oluyor. İspanya ocaklarından çıkarılan ürünlerden birisidir. Renk olarak pembedir. Pembe rengi sevenler Rosa Minho granit modellerini kullanmaya başlayabilir.

İngilizce literatürde Rose Minho granit ‘Rosso Minho Granite, Rosa do Minho Granite, Rosa Monaco Granite, Cristal Rosa Granite, Pink Faro Granite, Rosa Salmao Granite, Rosa Salmon Granite, Saumone Granite’’ diye adlandırılır.