SUNNY

Limestone, kireç taşı olarak ta bilinen doğal taştır. Limra olarak da isimlendirilen limestone, doğal taşlar arasında özel bir yere sahiptir. İç ve dış mimari için pek çok farklı yüzeylerde uygulanabilmektedir. Farklı tür ve çeşitleri ile limestone, mimarlar tarafından yumuşak yapısı sebebi ile evlerimizin ve iş yerlerimizin genellikle cephelerinde tercih edilebilmektedir. Limestone çok özel bir doğal güzelliktir. Doğal bir yapıya ve yumuşak bir zemine sahiptir. Bu yumuşaklığı sebebi ile farklı boyut ve şekillerde rahatlıkla işlenerek hizmetinize sunulmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip limestone evlerinizin ve iş yerlerinizin dış cephe kaplamaları için çok uygun bir materyaldir. Limestone, ülkemizin ve dünyanın pek çok noktasında döşeme ve kaplama malzemesi olarak pek çok farklı proje tarzında tercih edilmektedir. Birçok mimar ve inşaat mühendisinin en gözde tercihlerinden biridir. Evinize ve iş yerlerinize doğal bir güzellik sunacaktır. Ayrıca sadece evler için değil, restoran, hastane ve oteller içinde çok uygun bir doğal taş türüdür. Dış cephe kaplaması için kullanıldığı takdirde, otantik ve şık bir hava katacaktır.

Sunny limestone, yapı sektöründen kimyasal sektörüne kadar pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Dekoratif, sağlam ve kolay işlenebilir özelliği dolayısıyla limra duvar kaplama ve zemin döşemelerinde ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Mimari kullanım alanları olarak daha ziyade dış mekanlar yerine iç mekanlarda tercih edilmektedir. Yumuşak ve süngerimsi yapısı darbe ve hava şartları dayanımını düşürmektedir. Sunny Light limestone, iç mekan zemin ve cephe kaplaması, mermer masa ve sehpa tasarımı, şömine kaplamaları özel klasik projelerde tercih edilen bir üründür. Aynı zamanda Sunny limestone, basamak, denizlik, zemin döşeme, dekoratif süslemelerde de aranan bir ürün çeşididir.

Limra, yoğun beyaz görünümlüdür. İç ve dış cephe kaplama, basamak, denizlik, zemin döşeme, dekoratif süslemelerde kullanılır. Pure yani neredeyse saf beyaz görünümüne sahip bir taştır. Bu ürünü özellikle mekanik dış cephe kaplamaları ve cami projelerinde çok sık kullanılmaktadır. Tüketimi son derece yüksek olan bir üründür. Yurt dışında limestone olarak daha çok bilinir. Krema rengi görüntülü yapıda olanı da mevcuttur.

Limestone, özellikle yapı taşı, tezgah üstü, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşı, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için tercih edilmektedir. Ayrıca ‘’Crema Classic Lymra Limestone, Lymra Limestone, , Lymra Cleopatra, Limra White Limestone’’ olarak da adlandırılır. Limra kireçtaşı honlanmış, eskitilmiş, cilalı, kesilmiş kesilmiş, zımparalanmış, kaya yüzlü, kumlanmış, burçlu, eskitme vb. olarak işlenebilir.

Sunny limestone, projelere bağlı olarak hem iç ve hem de dış duvar kaplamalarında ve döşemelerde kullanılmaktadır. Son yıllarda kullanımı artan bu taş, hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok projede yer almaktadır.

Sunny limestone, döşeme ve duvar kaplamaları gibi genel kullanım alanları yanında yapısı sayesinde dekoratif uygulamalarda da tercih edilir. Sunny Light limestone iç ve dış mimari için pek çok farklı yüzeylerde uygulanabilmektedir. Farklı tür ve çeşitleri ile limestone, mimarlar tarafından yumuşak yapısı sebebi ile evlerimizin ve iş yerlerimizin genellikle cephelerinde tercih edilebilmektedir.

Golden Yellow limestone Mısır’da çıkarılan bir tür sarı kireç taşıdır. Bu taş özellikle yapı taşı, tezgah üstü, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. ‘’Güneşli Altın, Altın Sarı Kireçtaşı, Altın Sarı Mermer’’  olarak da adlandırılır. Altın sarısı kireçtaşı honlanmış, yaşlandırılmış, cilalanmış, kesilmiş, zımparalanmış, kaya yüzlü, kumlanmış, burçlu, eskitme ve benzeri olarak işlenebilir.

İngilizce literatürde Sunny limestone ‘’Crema Classic Lymra Limestone, Lymra Limestone, , Lymra Cleopatra, Limra White Limestone, Golden Yellow limestone, Sunny Gold, Golden Yellow Limestone, Golden Yellow Limestone, Sunny Limestone’’ diye adlandırılır.