WHITE WALKER

Granit içerisinde çeşitli mineral parçaları barındıran sert kayaçlardır. Granitler genel itibari ile homojenliği iyi, yüksek dirençli kayaçlardır. Bu kayaçlar kuvars, feldispat, muskovit, mika, amfibol, andaluzit gibi minarelleri barındırır. Oluşumları mağma içerisindeki mineral parçacıkların yüzeye yükselirken gözenekler içerisinde sıkışması ve uzun yıllar alan yavaş soğuma sürecine dayanmaktadır. Gri granit, günümüzde iç ve dış mekân uygulamalarında, inşaat ve mimari malzeme olarak kullanılmaktadır. İç mekânlarda; mutfak ve banyo tezgâhları, zemin döşemesi, duvar ve merdiven kaplaması, asansör, şömine, masa ve dekoratif eşyalar gibi oldukça geniş bir kullanımı vardır. Dış mekânlarda ise; cephe kaplaması, yer döşemesi, kaldırım ve bordür taşları, havuz, çeşme, heykel, barbekü ve peyzaj alanlarında oldukça yaygın olarak kullanılırlar. Granit çoğunlukla bir “boyut taşı” olarak işlenmektedir. Boyut taşı, belirli uzunluk, genişlik ve kalınlıktaki bloklara veya levhalara kesilmiş doğal bir kaya malzemesidir. Granit, aşınmaya karşı koymak için yeterince serttir, hava koşullarına karşı koyabilecek kadar dayanıklıdır ve parlak bir cilayı kabul edebilmektedir. Bu özellikler onu çok istenen ve kullanılan bir boyut taşı yapmaktadır.

Gri granit, iç ve dış uygulamalarda binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kaba kesim ve cilalanmış granit, binalar, köprüler, kaldırımlar, anıtlar ve diğer birçok dış projenin önemli bir parçasıdır. İç mekanlar, cilalı granit plakalar ve fayanslar tezgahlarda, karo zeminlerde, merdiven basamaklarında ve diğer birçok pratik ve dekoratif özelliklerde gri granitin kullanımını görmek mümkündür. Gri granit çoğu projede insan yapımı malzemelerden biraz daha maliyetli olabilmektedir. Bununla birlikte, gri granit sıkça seçilen bir taş olmuştur çünkü zarafet, dayanıklılık ve kalıcı kalite izlenimleri üretmek için kullanılan prestijli bir malzemedir.

Granit ayrıca kırılmış bir taş veya bileşen olarak da kullanılmaktadır. Gri granit, şantiyelerde temel olarak, yol yapımında, demir yollarında, temellerde ve kırma taşların dolgu olarak faydalı olduğu alanlarda granit kullanıldığını görmek mümkündür.

Bergama granit; gri tonlu sık nokta desenli bir yapısı vardır. Yer döşemeleri, duvar kaplama, kalın bordür, denizlik yapımlarında Bergama granit tercih edilmektedir. Sahip olduğu açık gri tonlu özel yapısı ve piyasa hem sık hem de ucuz fiyata bulunabilmesi nedeniyle imalatçı ve tasarımcılarımız tarafından sıkça kullanılan bir granittir. Özellikle yer ve zemin döşemelerinde hem iç hem dış alanda tercih edilmektedir. ‘’Bergama Grey, Bergama Grisi, İzmir Grisi, Bergama Granit’’ isimleri ile piyasada bilinmektedir. Bergama gri diğer adı ile İzmir grisi granit, Türkiye de sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen granittir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır.

Yüksek düzeyde dayanıklılığa sahip olan Aksaray yaylak granit, yüzeyinde yiv ve oluk bulundurmayan bir granit türüdür. Türkiye’nin jeolojik kaynaklarından birisi olan Aksaray yaylak granit sertliği ile tanınan ve Aksaray ilinin Sarıyahşi ocaklarından çıkartılan ve işlenen bir taştır.

Yakılmış, cilalı, patinatolu ya da mucartalı gibi şekillerde kesilerek kullanıma hazır hale getirilmekte ve tüketicilere satışa sunulmaktadır. Rezervinden çıkartılmış olan bu taş, 2’lik, 3’lük ve 4’lük gibi ebatlarda kesilerek kullanılacak mekânların ölçülerine göre ayarlanmaktadır. Aksaray yaylak granit diğer bir adıyla Sipahi granit, yurt içinde ve yurt dışında mimari projelerde oldukça fazla tercih edilen bir doğal taştır. Türkiye’nin granit zenginliği içerisinde payı büyük olan ve Türkiye’yi gururlandıran bu granit türü, beyazdan griye doğru değişen kuvars kristallerini içermektedir. Bu sebeple dekorasyonda profesyonelce kullanılabilmektedir.

Kullanım alanları yönünden Aksaray yaylak granit iç mekân ve dış mekânlarda kullanılabilmektedir. İç mekânlarda mutfak tezgâhları, süpürgelik, basamak kaplama, döşeme, zemin kaplama gibi alternatiflere kullanılabilirken, dış mekânlarda dış cephe kaplama, kaldırım, sokak ve yaya yolu, yağmur olukları, engelli taşı, parke kaldırım taşı gibi alternatiflere kullanılabilmektedir.

Yer döşeme uygulamalarında, mutfak tezgahlarında, duvar kaplamalarında, cephe kaplamalarında, denizlik ve masa uygulamalarında kullanımı gerçekleştirilen Aksaray yaylak granit, Türkiye piyasasının en çok bilinen granit türlerinden bir tanesidir. ‘’Yaylak GranitAksaray Yaylağı, Aksaray Gri Graniti, Anadolu Grisi, Anadolu Nova’’ gibi bilinen diğer isimleriyle de anılan granit türünün gerçek anlamda dikkat çekici etkileri sayesinde kullanıcılarını mutlu etmeyi başardığını söylemek mümkün. Modern işleme yöntemleriyle işlenerek harika bir görünüme kavuşturulan granit türünün uygulandığı alanlarda harika görünümler sunmasının yanı sıra; uzun ömürlülükte sağladığı dikkat çeker. Yıllar boyu güvenle kullanabileceğiniz türden bir granit türü olması insanları bu konuda seçim yapmaya teşvik etmektedir.

Yaşam alanlarınıza dahil ettiğiniz ilk dakikadan itibaren harika etkileri ile karşılaşacağınız Aksaray yaylak granit ürünü özellikle mutfak dolap tasarımlarına uygun bir görüntü sunması ile bilinir ve tercih edilir. Mutfaklarda dolaplarınızla uyumlu bir granit modelinin ne denli özel bir görüntüyü de beraberinde getireceği herkes tarafından bilinir

Aksaray yaylak granit veya Aksaray Sipahi ( Pembe ) granit iç ve dış piyasada en çok bilinen Türk granit çeşitlerindendir. Aksaray yaylak granit, homojen renk karışımı, uygun fiyat seçeneği ve yüksek dayanıklılığı ile tercihleri etkilemekte.

Yaylak granitülkemizde ve dünyada pek çok alanda kaliteli taşlara ve taş ürünlerine ihtiyaç duyulur. Mimari tasarımlar, kaplama işleri, parke taşları, ev sistemleri ve duvar yapıları gibi pek çok alanda kullanım alanına sahiptir. Tüm taşlar önemli keşif sonrasında yataklarından çıkarılır ve işlemlere başlanır.

Aksaray yaylak diğer adları ile Aksaray gri granit Türkiye de sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen granittir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır. Aksaray yaylak granit modelimiz genellikle, zeminler, mutfak tezgahları, duvar ve cephelerin kaplama işlerinde tercih edilmektedir.

Bianco Sardo, açık gri tonlu ve siyah nokta desenli yoğun quartz görünümlüdür. Mutfak ve banyo tezgahları, duvar kaplama, zemin döşeme, basamak, asansör kabini ve denizlik için Bianco Sardo tercih edilmektedir. Bu renk ve desen yapısındaki ürünler içinde en sık tercih edilen yabancı taşlardan biridir. Kumlamalı, honlamalı, cilalı ve parlatılmış olarak dekoratif ve yüksek kaliteli her alanda kullanıma uygun bir malzemedir. Özellikle beyaz ve bej çevresel yapıların yanında çok güzel bir görüntü sunmaktadır. Beyaz zemin gri-siyah benekli bir granittir. Yüzey cilası sonrası tam beyaz fon yakılmış ya da kumlama sonrası kül, gri renk olur hem tam yüzey hem de desen taşı olarak kullanılır. Menekşe renkli olarak sadece bu granit vardır ayrıca kullanılmaktadır. Bianco Sardo granit volkan lavından oluştuğu için ve kuvars içeriğinden dolayı dayanıklı, sağlam, yüksek ısıdan, sudan etkilenmez. Temizlik kimyasal ve deterjanlara karşı dirençli ve dayanıklıdır kesinlik ile reaksiyona girmez. Her zaman yüzey parlatma cilasına uygundur. Beyaz siyah benekli rengi ile her mekana uyum sağlayabildiği gibi kullanıcılarına sağladığı kolaylıklarla beraber tercih edilmesini artırıyor. Özellikle mutfak ve banyolar da görünümü çok güzeldir granit mermere göre sağlıklı, anti bakteriyel ve kolay temizlenebilir.  Her türlü iç ve dış dekorasyon uygulamaları, özel masa ve sehpa tasarımları ile tezgah uygulamalarında, mutfak tezgahları, banyo bankoları, zemin kaplaması, merdiven basamağı, süpürgelik iç ve dış cephe kaplaması, basamak, merdiven, yağmur olukları, engelli yolu, dış cephe, zemin, parke,  kaplamaları gibi oldukça geniş kullanım yelpazesi bulunmaktadır. Bianco Sardo granit dikkat çekici beyazlığı ve üzerinde taşıdığı minik siyah ve kahverengi tanecikleri ile oldukça hoş ve naif görünmektedir. Isı izolasyonu sağlamak için gayet iyi bir uygulama olan granit kaplama işlemi, Bianco Sardo Granit ile yapıldığında, beyaz rengi ve kolay temizlenme özelliği sayesinde çok daha avantajlı olacaktır. Pek çok alanda kendine yer bulan bu granit türü, merdivenlerden, tırabzanlara, süpürgeliklerden, lavabolara kadar çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle beyaz rengi ile aydınlatıcı bir etki oluşturabilen Bianco Sardo graniti karanlık mutfaklarda ya da karanlık bölgelerde tercih etmek akıllıca olacaktır. Ayrıca yine sahip olduğu renk sayesinde Bianco Sardo granit ile uyumlu alanlar oluşturmak oldukça kolaydır.

Bianco Sardo granit beyaz zeminin üzerinde, minik siyah ve kahverengi tanecikleri yer alıyor. Oldukça görkemli bir güzelliğe sahiptir. Basamak, merdiven, dış yapılar, mutfak tezgah, tezgah üstü, kaldırım, sokak, yaya yolu gibi pek çok yerde gönül rahatlığınca kullanılabilen bir ürün olmayı başarıyor. Ne zaman isterseniz isteyin bu ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bianco Sardo granit en önemli avantajlarından birisi de kolay temizlenme özelliğine sahip olması diyebiliriz. Bu sayede temizlik konusunda sizleri çok fazla yormuyor. Böylelikle işlerinizi gönül rahatlığınca yapmaya başlıyorsunuz. Bianco Sardo granit çok alanda kendine yer bulduğundan dolayı, istediğiniz her yerde bu ürünü problemsiz şekilde kullanmaya başlamanız mümkün olacaktır. Hoş bir görünüm ortaya koyan bu ürünü makul fiyattan temin edebilirsiniz.

Rosa Beta granit; gri, Kahve ve Pembe yoğunluklu çok renkli ve ince desenlidir. Masa ve Sehpa uygulamaları, Mutfak ve banyo tasarımları, iç dış cephe ve zemin çalışmaları, merdiven, basamak, denizlik uygulamalarında Rosa Beta granit sıkça tercih edilen bir üründür. Sahip olduğu görünümü ile neredeyse bütün proje alanlarında rahatlıkla kullanabilen bir granittir. Tezgah ve basamak çalışmalarında sıkça kullandığımız bu ürün siyah renkli mobilya ve çevresel aksesuarlar ile beraber kullandığı zaman güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Rosa Beta granit; birçok granit çeşidinden ayrılan görünümü ile ön planda olmayı başarır. Krem, gri, beyaz ve siyah renklerin birbiri olan uyumu ürün üzerinde görülür.  İçerisinde çeşitli renklerin bulunması birçok dekorasyona uyumlu hale gelmesine neden olur. Renklerin düzenli dağılımı ile dikkat çekerken, desenlerin irili ufaklı dağılmasıyla eşsiz bir dağılım sergiler ve uyumlu görünümü ile elegan bir hava oluşturur. Böylece sıradan bir yapı malzemesi olarak tercih edilmesi yerine kullanıldığı alanlarda kendine has tarzı ile odak noktası haline gelen bir ürün çeşidi olarak karşımıza çıkar. Rosa Beta’yı dilediğiniz tüm alanlara kolaylıkla uydurarak göz alıcı mekanlar tasarlayabilirsiniz. Parlak ve mat bitişlerin yanı sıra, honlamış, parçalanmış, kumlanmış gibi modelleri ile dikkat çeker. Her birinin ayrı görünümlere sahip olması ürünün çekiciliğini artırır. Örneğin parlak bitişli bir ürün oldukça estetik bir ışıltı verirken, mat bitişli granit daha çok sokak düzenlemelerinde natural görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. Rosa Beta granit, iç ve dış mekanların vazgeçilmezidir.