ZEBRA BLACK

Hindistan’dan bir tür siyah mermer olan Zebra Siyah Mermer, İnşaat taşı, süs taşı, mozaik, kaldırım taşları, merdivenler, şömineler, lavabolar, korkuluklar vb. yerde kullanılabilir. Zebra Black ayrıca Siyah Zebra Mermeri, Babarmal Siyah Mermer, Premium Siyah Mermer, Zebrino Siyah Mermer, Banswara Siyah Mermer vb. Olarak da adlandırılabilir.

Siyah mermer; dekoratif özelliği olan, şık ve modern tasarımlar için kullanılan muhteşem mermer çeşitlerindendir. Siyah mermerler, kullanıldıkları alanlarda görsel olarak farklı ve etkileyici bir tarzın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Siyah mermerler, özellikle açık renklerle kombine edildiğinde dikkat çekici bir güzellik ortaya çıkar. Siyah mermerler, parlaklığını yansıtabilmektedir, buda kullanıcının beğenisini kazanmasını sağlamaktadır.

Özellikle mutfaklarda tezgâh üstü veya zemin döşemesinde bu parlaklığın verdiği gösterişli görünümü oldukça ilgi çekicidir. Siyah renk, asil ve modern görünümünü mermer üzerinde de yansıtmaktadır. Yabancı ülkelere göre ülkemiz, siyah mermer ocakları bakımdan zengin bir ülkedir. Birçok ülkeye siyah mermer ihracatı yapılmaktadır.

Birçok kişi siyah rengini hayatının her alanında kullanmayı çok fazla sever. Siyah rengin ortama kattığı modern görünümü iç ve dış mekânlarda çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Siyah renginin çok net olması, içerisinde bulunan damar çizgilerini de ön plana çıkarmaktadır. Birçok tasarımcı ve mimar, siyah mermerin asaletini projelerine yansıtmaktadır.

Mermerler çok kolay temizlenmesi kişilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca mermerler uzun ömürlü taşlardır. Ayrıca siyah mermer diğer mermer grupları ile birlikte kullanabilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahip siyah mermerler arasında renk ton farklılıklarının oluşmaması için bir fabrikadan alınması gerekmektedir.

Siyah Zebra Mermeri; ev, ofis, AVM gibi farklı yapılarda hatta ev eşyalarında bile kullanılmaktadır. Markalar Siyah Zebra Mermeriyle ürettikleri ürünlerle en güzel serilerini oluşturmaktadır. Yaşam alanlarınıza çok farklı bir görünüme büründürecek Siyah Zebra Mermeri; dekorasyonun tamamlayıcısı masa, sehpa gibi parçalar, çeşitli biblo ve vazolar gibi aksesuarlar, TV ünitesi arkası, şömine üzeri, kapı girişi ve niş aralığı gibi dikkat çekmesi istenen alanlarda yaygın olarak kullanılır. Bu yerlerin dışında, banyo, tuvalet gibi her daim temiz görünmesini istediğiniz alanlar, fayans, mutfak seramikleri gibi her vakit geçirdiğinizde oradan çıkmak istemeyeceğiniz yerler gibi pek çok alanda da Zebrino Siyah Mermer kullanabilirsiniz. Tüm bu alanların yanı sıra merdiven basamaklarında, mutfak tezgâhında, mezar ve mezar taşlarında da Zebrino Siyah Mermer modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Zemin döşeme, iç ve dış cephe kaplama gibi genel alanlarda da Premium Siyah Mermer kullanabilirsiniz.

Black Wave marble Kullanım alanı uygun olarak farklı renk çeşitleri dekorasyonda alternatif seçenekler sunmaktadır. Black Wave mermer de oldukça şık görünümüyle tercih edilen mermer türlerinden biridir. Bilindiği gibi mermer uzun kullanıma uygun malzemelerdir. Banyo duvar ve zeminde de Black Wave mermer; kullanılabilmektedir. daha çok kaplama malzemesi ya da döşeme malzemesi olarak Black Wave mermer kullanılmaktadır. Koyu rengi nedeniyle zemin kaplamada zengin bir görünüm sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir.

Black Wave mermer farklı dokusu nedeniyle dekorasyonda diğer tamamlayıcı ürünler ile birlikte kullanılarak şık bir görünüm sağlar. Mermerin uygulamasının uzman kişi ya da ekipler tarafından yapılması önemlidir. Hem görsel hem de fire bakımından doğru uygulamanın yapılması gerekmektedir.

Nero Marquina, klasik veya çağdaş tasarıma uygun olarak sofistike veya modern bir ambiyans yaratır. Geleneksel siyah üzerine beyaz klasik mermerin tersine beyaz damarlar siyah bir arka planda öne çıkıyor ve Nero Marquina’yı beyaz mermerle uygulayıp ne kadar güzel tasarım kombinasyonların yapılabileceğini görmek çok kolaydır. Nero Marquina, siyah arka plan ve eğimli beyaz kalsit çizgilere sahiptir. Nero Marquina, İspanya’da çıkarılan beyaz fetaurlara sahip siyah bir mermerdir. Nero Marquina, duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaikler, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Nero Marquina ; ev ve Ofislerde bütün alanların kaplama ve döşemesinde, otellerin lobi bölgelerinde, uzun antre ve koridor zemin projelerinde kullanılmaktadır. Nero Marquina, en popüler siyah mermer çeşitleri arasında bulunmaktadır. Siyah rengi asaletini tüm ihtişamıyla üzerinde taşımayı başaran bu doğal taş türü üzerinde ince beyaz çizgiler barındırır. Nero Marquina, bir özelliği olarak karşımıza çıkan bu damarlar, taş hem doğallık hem de efsunlu bir görünüm kazandırmaktadır. Nero Marquina, mekanlara derinlik ve görkem katmak için harika bir tercih olabilecek bu yapı malzemesi hem görünüm anlamında hem de kulanım kolaylığı itibariyle kullanıcısını memnun etmeyi başarabilen türlerden bir tanesidir.

Kayseri Siyah Mermer; Alımlı ve gösterişli olduğundan dolayı özellikle iç cephe kaplamalarında tercih edilmektedir. Cila gibi parlatma işlemlerinden sonra göz alıcı bir parlaklığa sahip olmaktadır. Siyah Emperador Mermer; Estetik güzellik kaygısını yok eden siyah emperador mermer, modern, rahat ve konforlu bir kullanım sunmaktadır. Alanya Siyah Mermer; Görkemli olduğu için hem iç hem de dış mekânlarda da kullanıma uygun olan siyah emperador mermer, dekoratif olarak da sıklıkla tercih edilmektedir Kütahya Siyah Mermer; Siyah mermer çeşitlerinde orta dereceli bir tercih düzeyine sahip olan Kütahya siyah mermer, siyah mermerin en açık tonuna sahiptir. Uludağ Siyah Mermer; Üzerinde yer alan renklerin dağılışı özel bir çizimi andırmaktadır. Sanat ürünü gibi görünen bu mermer çeşidi çok rağbet görmektedir. Toros Siyah Mermer; Doğal damarlı yapısıyla efsunlu bir görünüm sağlayan mermer çeşidi, kullanıldığı mekâna hem gösteriş hem de derinlik katmaktadır.

Toros Black, Türkiye’de çıkarılan bir tür siyah mermerdir. Bu taş özellikle tezgah üstü, anıtlar, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Kayseri Siyah Mermer, Anadolu Siyah Mermer, Anadolu Siyahi Mermer, Toros Siyah Mermer, Siyah Toros Mermeri, Toros Siyahi Mermeri, Türk Siyah Mermer, Mutlak Siyah Mermer, Türk Nero Marquina, Alanya Siyah Mermer olarak da adlandırılmaktadır.